VARĖNOS RAJONO
Kviečiame į stovyklą !

LAUKIAMI 7-18 METŲ VAIKAI, PAAUGLIAI, JAUNUOLIAI.

Skaityti plačiau

Partneriai
Partneriai
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Balandžio 3-7 dienomis Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcio  centro stovykloje „Vaivorykštė“ buvo įgyvendinama programa „Žali. Sveiki. Pilietiški. Linksmi.“ Į stovyklą susirinko vaikai ir paaugliai nuo 7 iki 14 metų.

Pirmąją stovyklos dieną vyko susipažinimo, komandos formavimo, stovyklos taisyklių, nuostatų kūrimo užsiėmimai.

Antrąją stovyklos dieną išvykome į Dargužių amatų centrą. Čia mus sutiko bei su centro ekspozicijomis supažindino amatų centro direktorė. Vėliau piešėme anglimi. Piešėme ne tik ant lapo…  Daugumai jaunųjų dailininkų po užsiėmimo teko praustis ir veidus.

Atsisveikinę su Dargužiais, aplankėme Pirčiupius. Sužinojome, ką mena ir ko liūdi šalia kelio rymanti Pirčiupių motina. Vaikai analizavo įrašus atminimo lentoje , skaitė sudegintųjų pavardes, skaičiavo jų amžių. Ypač juos sujaudino, kad su suaugusiais buvo sudeginti ir vaikai – vienam iš jų vos 2 metukai. Aptiko, kad viena iš populiariausių lentoje įrašytų pavardžių – Uždaviniai.

Palikę Pirčiupius, atvykome į Perloją. Aplankėme paminklą Vytautui, sužinojome jo išsaugojimo istoriją, išgirdome apie Perlojos Respubliką. Atminimų „Žuvusiems už Perloją ir visą Lietuvą“ lentoje skaitėme čia įamžintų žuvusių gynėjų pavardes, slapyvardžius. Nustatėme, kad viena iš populiariausių pavardžių – Baubliai.

Stovykloje marginome kiaušinius (žolelėse, lukštuose, vašku), varžėmės juos ridendami, susipažinome su kitais Velykų papročiais.

Ypač daug įspūdžių parsivežėme iš Prienų krašto muziejaus, kur sužinojome duonos kelią nuo žemės įdirbimo, sėjimo iki garbingo atėjimo ant stalo.

Kiekvienas stovyklos rytas prasidėdavo mankšta. Sportiniai, judrieji žaidimai buvo kiekvienos stovyklos dienos privalomas akcentas.

Džiugu, kad vaikai pailsėjo ir iš stovyklos išsivežė daug teigiamų emocijų. Štai keletas ištraukų iš stovyklautojų laiškų atsisveikinant su stovykla: „Ši stovykla tiesiog nuostabi ir labai  naudinga. Niekada jos nepamiršim ir visada joje lankysimės”, “Čia atvyksiu tikrai dar ne vieną kartą, nes čia smagu, susipažįsti su žmonėmis iš kitų miestų. Iki pasimatymo kitą kartą!“, „Mums labai patiko tavo programa. Vaikai buvo labai draugiški. Norėtumėm čia pabūti ilgiau. Išvažiuoti labai liūdna.“. Tad ir paskutinę dieną, išsimokėję „stovyklautojų atlyginimus“ bei apsipirkę „vietinėje „Vaivorykštės“ parduotuvėje, sakėme ne „Viso gero, bet  “Iki kito susitikimo!“