Projektas “Gyvenkime sveikiau 2021”

Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcis centras gavo finansavimą projektui “Gyvenkime sveikiau 2021” .  Projektas finansuojamas Varėnos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projekto metu, pradedant nuo pačių mažiausių, stengsimės kuo plačiau supažindinti projekto dalyvius  su rečiau valgomomis daržovėmis, gilinsimės į vaisių, uogų naudą. Kad tai nebūtų vien pasakojimas, nagrinėjamas daržoves ar vaisius įtrauksime į dienos veiklas, pvz., kai diena bus skirta burokui, vaikai darys eksperimentus su burokų sultimis, gamins burokų antspaudus, pieš jais, vėliau gamins burokėlių mišrainę (mažesnieji), saldainius ar keps pyragą (vyresnieji), žiūrės skaidres apie buroko naudą organizmui. Daržovėms bus skiriama visa savaitė (dienos burokui, morkai, moliūgui, cukinijai ir aguročiui, kopūstams (žiediniui, brokoliui, briuselio ir kt.).

Kita savaitė bus skiriama vaisiams ir uogoms. Jos metu vaikai ir paaugliai eksperimentuos gamindami įvairių vasių, uogų koktelius, tirs dažomąsias savybes. Vyresnieji  eksperimentuos, aiškindamiesi nitratų ir nitritų kiekį, (šiuos eksperimentus atliks ir su daržovėmis), tad sužinos, kodėl, auginant daržoves, vaisius negalima jų pertręšti, lygins pirktų (pagamintų iš koncentratų) ir šviežiai  spaustų sulčių sudėtį.   Manome, kuo labiau vaikai pažins daržoves, vaisius, uogas, tuo mieliau rinksis juos ir valgys.

Vandens savaitės metu ne tik kalbėsime apie vandenį (kodėl vanduo reikalingas, kokį vandenį galima gerti, kiek gerti), jį tirsime, bet kalbėsime ir apie prausimosi, higienos įpročius. Su vyresniaisiais dienos centro ugdytiniais ištirsime jų namų šulnių vandenį, nustatydami nitratų, nitritų, fosfatų kiekius.

Judriosios savaitės metu mokysimės mankštos pratimų, žaisime judriuosius žaidimus, eisime į žygį. Tai skiepys norą judėti, žaisti ne tik kompiuterinius, bet ir judriuosius žaidimus.

Projekto metu bus organizuojama sveikatinimo(si) stovyklėlė, kurioje vaikai turės galimybę gilinti sveikos gyvensenos žinias, gaus sveiką maistą, daug judės. Stovyklėlė vyks 2 srautais – 2 dienos vyresniems ir 2 dienos jaunesniems vaikams.

_________________________________________________________________________________

DĖMESIO! KARANTINO METU PROJEKTIO VEIKLOS VYKDOMOS NUOTOLINIU BŪDU. DĖL PRISIJUNGIMO NUORODOS KREIPTIS Į PROJEKTO ADMINISTRATORIŲ TEL.:861826235 ARBA EL.P.: barisauskiene.vita@gmail.com. 

Projekto pavadinimas:

“Sportuoti – sveika, naudinga ir įdomu”

Projekto įgyvendinimo laikotarpis:

2019-08-01 – 2022-12-31

Bendra projekto trukmė:

41 mėn.

Projekto tikslinė, (-s) grupė, (-s):

Vaikai ir jaunimas iki 29 metų

Suaugusieji

Projekto tikslas – sudaryti saugias sąlygas organizuotai vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų Vilkiautinio bei aplinkinių kaimų bendruomenių narių sportinei veiklai.

Projekto santrauka:

Projektas “Sportuoti – sveika, naudinga ir įdomu” skirtas Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcio centro lankytojų, Vilkiautinio kaimo bei aplinkinių Merkinės seniūnijos kaimų bendruomenių narių – vaikų, jaunimo, suaugusių žmonių sportinės veiklos intensyvinimui. Projekto metu  perkamos sporto organizatoriaus paslaugos sporto užsiėmimų organizavimui. Vykta krepšinio (2 kartus per savaitę po 2 val.), tinklinio (2 kartus per savaitę po 1 val.), stalo teniso (2 kartus per savaitę po 1 val.) treniruotės, sporto užsiėmimai vaikams (2 kartus per savaitę po 1 val.) bei moterims (2 kartus per saviatę po 1 val.). Projekto metu organizuojami krepšinio, tinklinio, stalo teniso turnyrai, į kuriuos pakviečiame ne tik vietinius žaidėjus, bet ir kitų seniūnijų komandas, dalyvius. Nugalėtojai  skatinami taurėmis, medaliais.

Projekto
vertė

33908,00 Eur   (Sporto rėmimo fondo  indėlis – 31534,00 Eur). 

Akimirkos iš projekto vykdymo 2020 m.

 

PROJEKTINĖ VEIKLA 2020 METAIS